Merhaba ben Müge,

Hayatımı uzun süredir İzmir’de devam ettirmekteyim. Öğrenci koçluğu, öğrenci mentorluğu ve aile koçluğu yapmaktayım.

Lisans eğitimimi Ege Üniversitesi Coğrafya bölümünde tamamladım. Mezun olur olmaz yine Ege Üniversitesi’nde Pedagojik Formasyon eğitimimi tamamlayarak Coğrafya Öğretmeni ünvanını kazandım. Bir süre özel bir kurumda Coğrafya öğretmeni olarak görev alırken öğrenci koçluğu eğitimimi kullanarak öğrencilerimin yanında oldum.

Yaklaşık 10 yıldır en büyük ilgi alanım olan kişisel gelişim ile ilgilenmekteyim. Bu süreç içerisinde kişisel gelişim hakkında birçok kitap okudum, eğitim ve seminerlere katıldım.

Öğretmen olmamım verdiği eğitim arzusu ve kişisel gelişime olan ilgim beni öğrenci ve aile koçluğuna ayrıca öğrenci mentorluğuna yönlendirdi. Öğrenci ve aile koçluğu sertifikamı lisans öğrenimimi de tamamladığım Ege Üniversitesi’nden aldım. Öğrenci ve aile koçluğunu katkı sağlamak adına NLP (sinir dili programlama) ve eğitim koçluğu eğitimiyle (Hızlı Okuma Teknikleri, Hafıza Geliştirme Yöntemleri, Öğrenmeyi Öğrenme, Test Çözme Teknikleri, Verimli Ders Çalışma Teknikleri, Öğrenciler İçin Etkili Pi – Ki Teknikleri, Stres Yönetimi İçin Nefes Teknikleri, Öğrenci Testleri ve Yorumları, Aileye Verilebilecek 4 Eğitim Başlığı) tamamladım.

İnsanlarla iç içe olup kendimi en içten ifade edebildiğim tiyatro bir diğer ilgi alanımı oluşturmaktadır. Tiyatro alanında da gelişim sağlamak adına İzmir’de önemli bir yere sahip olan Boyoz Akademi’den Temel Oyunculuk Eğitmenliği sertifikası aldım.

Severek ve büyük keyif alarak yapmakta olduğum öğrenci ve aile koçluğu ile öğrencilerimize ve onların ailelerine yol arkadaşlığı yapmaktayım. Öğrencilerimizin ve ailelerinin başarılı ve mutlu bir hayat sürmesi adına öğrenci ve aile koçluğu yaparak hayatınızın bir karesinde bulunmak isterim.

Sevgiler

Sertifikalar

cert2 100
cert1 100