Ders çalışma isteği için Eduzzi size ne öneriyor?

undraw Teacher re sico

1) Önyargılarından kurtul

Dün yaşadığın tüm başarısızlıklar dünün şartlarında oldu. Varsayalım bugün her şey yolundayken gerçekten emek versen başarılı olabilir misin? Bugün sahip olduğun imkanları kullanmış olsan, gerçekten bu emek seni nereye taşır? Bunu düşün.


2) Kademe Kademe İlerle

Ders çalışma isteğini artırmak için çabalayanlar, çalışılması gereken pek çok ders olduğunu gördüğünde bu onlara çok ağır bir yük gibi gelebilir.

Ama bunu haftaya, güne böldüğünde sahip olduğun zaman içinde bunu başabileceğini fark edebilirsin. Bu uygulama bu yüzden tasarlandı. Peki nasıl?


1. Bu hafta gün gün hesapladığında toplamda kaç saatin var?

2. Bu toplam saatte bu hafta hangi konuları çalışabilirsin?

3. Her hafta konu, test ve tekrara zaman belirle

4. Bu haftanın toplam saati ile belirlediğin konu ve çalışma saatini eşleştir. Bunu yapmak programını aksama olmadan yapılabilir şekle dönüştürür. Verdiğin günlük saatleri olabildiğince gerçekçi düşünerek belirle. Fazla verdiğin zaman dilimini tamamlayamamak sana kendini kötü hissettirir. Ama fazladan çalıştığını hissetmek sana kendini harika hissettirecek.

5. Ders çalışmaya başlarken bugüne aldığın konunun kronometresini çalıştırmayı unutma. Orda akan sürenin senin ders çalışma süren olduğunu hissetmek dikkatinin ders dışında bir alana kaymasını önler. Ara verirken kapat ve gün sonunda toplam saati görmek sana kendini harika hissettirecek.

6. Bugün çalışman gereken konuda özgürsün. Uyandığında canın ne çalışmak istiyorsa onu bugüne çek ve güne öyle başla. O günki çalışma isteğine göre yaşadığın esneklik her zaman seni daha istekli ilerlemeni sağlarken kademe kademe daha kolay ilerlemeni sağlar.


Not:

  • Bir günlük aksamalar Eduzzi program yapma tekniğinde yaptığın programı tekrar düzenle devam ettirmeni sağlar. Örneğin bugün çalışamadığın 2 saatini yarından sonra tamamlamak amacın olsun.
  • Her hafta tek görevin 7 günde verdiğin toplam saatinle eşleşen dersleri bu hafta bitirmek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir