aile kocolugu

Aile (Ebeveyn) Koçluğu Nedir?

Aile mutlu bir çocuğun akademik başarısı konusunda en önemli faktördür. Ebeveyn davranışları öğrencilerin başarısında kilit bir rol oynamaktadır. Çoğunlukla aile içi davranışlar düzene girdiğinde öğrencinin davranışlarındaki değişim daha olumlu olmaktadır. Bu durum hem akademik başarısına hem de sosyal ilişkilerine olumlu bir yansıma gerçekleştirir.

Aile (ebeveyn) koçu, anne veya babanın nasıl bir anne baba olmak istediklerine dair hedeflerine ulaşmaları konusunda aileyi destekler. Aileye ayna tutarak yeterli olmadığı davranışlarını görmesini sağlar. Hem çocuklarını hem de kendilerini daha iyi tanımalarını yardımcı olur. Anne babalar alternatifler çerçevesinde kendi ebeveynlik değerlerine ve yaşamlarına uygun, aynı zamanda çocuklarının yapılarına uygun yöntemleri kendilerine buldurarak davranış akışı hazırlarlar. Aile koçu ise bu sürecin ilerlemesine yol arkadaşlığı yapar.

Çocuğu akademik başarısı veya iletişimi konusunda suçlamadan önce çocuğumuzu bu duruma getiren hem sizden hem de çevresinden kaynaklı olumsuz durumları tespit etmek gerekir. Bu durum düzenlemesinden sonra çocuğumuzun kendiliğinden düzeldiğine bile şahit olabilirsiniz. Hem çocuğumuzun mutlu bir çocuk olmasıyla sağlanan kuvvetli iletişim ve bunun arkasından gelecek olan akademik başarı için önce kendimizden başlayan bir düzenlemeye ihtiyacımız olabilir.  Bunun için size sorduğum sorularla ayna tutacağım. Farklı bakış açıları geliştirmenize destek olacağım. Kendiniz ve çocuğunuz için en doğru olanı siz bulacaksınız ve kabul edeceksiniz. 

İnsanın hayatında onun yerine karar verecek birisi olmayınca gerçek gücü ortaya çıkıyor. Gelin birlikte çocuğunuzun yöneticisi olma durumundan çıkıp karşılıklı birbirini anlayan ve karşılıklı kararlarınıza saygı duyan bir aile ortamı oluşturalım. Anlamak arada köprü oluşturur. Bu köprü ikili ilişkinizde olmazsa olmaz bir kuraldır. Çünkü iletişim biterse birbirinizi anlamadığınızdan dolayı çatışmalar oluşur. Öğrenci koçluğuyla destekleyebileceğimiz aile koçluğu aranızdaki problemleri büyütmek yerine birbirinizi anlamanızı ve çözümler bulmanızı sağlar. Köprüler oluşursa iletişim sağlar. İletişim sağlanırsa da her konuda uzlaşma yaşanır. Mutlu ve başarılı bir çocuk ortaya çıkarmak için size yol arkadaşlığı yapmaya hazırım. Çocuğunuzla aranızdaki köprüleri birlikte kurup sosyal ve akademik her sorunu birlikte aşalım. “Aynı dili konuşan insanlar değil aynı duyguları paylaşan insanlar anlaşabilir.

Sevgiler.

Aile koçluğu özet olarak ne işe yarar

 • Çocuğunuza karşı sorumluluklarınızı farkında olmanızı sağlar.
 • Farkında olmadığınız sorun çıkaran davranışlarınızı değiştirir.
 • En önemlisi aile bireyleriyle daha huzurlu ve mutlu bir düzende yaşamanıza destek olur.
 • Aile bireylerinin birbirlerini ve çocuklarını dinleme süreçler yaratır.
 • Aile içi hedeflere ulaşmanın yolları oluşturur.
 • Günlük karmaşadan ve kaostan arınmanın yollarını buldurur.
 • Sizin onun üzerindeki hayallerinizle   onun hayalleri arasındaki yolları birleştirir.
 • Anne-Babanın soru sorabilme sanatı öğretir.
 • Aile içi zaman yönetimi oluşturur.
 • Aile içi uzlaşma yönetimi belirlemenizi sağlar.
 • Sorumluluk bilinci aşılamayı öğretir.
 • Teknoloji kullanımında dengeleri sağlayabilmede çözümleri bulmanızı sağlar.

Türkiye’nin her noktasında ailelere destek olmak için ebeveyn koçluk seanslarımızı online gerçekleştirme imkanımız mevcuttur.

Ebeveyn koçluğu alırken çocuğunuzun alabileceği öğrenci koçluğuyla desteklenirse istenilen sonuca çok kolay ve kalıcı ulaşabilirsiniz. Görüşmek üzere, sevgiyle kalın.

Öğrenci koçluk seanslarımızı online veya telefonla gerçekleştirme imkanımız mevcuttur.

İletişime Geç